flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПОЛОЖЕННЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПРАЦІВНИКІВ В ПРИМІЩЕННІ НОВОУКРАЇНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом  керівника апарату

Новоукраїнського районного суду

Кіровоградської  області

від "26" червня   2014 року № 9/о

 

ПОЛОЖЕННЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПРАЦІВНИКІВ В ПРИМІЩЕННІ

НОВОУКРАЇНСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ  КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  1. Загальні положення.

Положення з охорони праці встановлює вимоги щодо безпеки діяльності працівників Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області.

Положення з охорони праці для працівників Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області.поширюється на всі кабінети та приміщення суду.

Положення встановлює порядок безпечного ведення робіт в приміщеннях, на території суду.

Положення з безпеки діяльності є обов'язковою для виконання вимог з питань охорони праці відповідно до Закону України "Про охорону праці" і Кодексу законів про працю України.

Відповідальність за розробку і контроль за виконанням інструкції з безпеки діяльності покладається на відповідального з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності суду.

Працівники один раз на три роки проходять навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності з наступною перевіркою знань.

Особа, призначена відповідальним за охорону праці, проводить з працівником, який приймається на роботу, вступний інструктаж з охорони праці, знайомить з правилами внутрішнього розпорядку, із заходами щодо забезпечення належного рівня пожежної безпеки, санітарними правилами влаштування і утримання приміщення.

Повторний (періодичний) інструктаж з працівниками з охорони праці проводиться один раз на 6 місяців та один раз на 3 місяці з обслуговуючим персоналом.

У разі виконання робіт, які не передбачені трудовою угодою або на які не оформлюються розпорядження чи інші документи, відповідальний за охорону праці повинен одержати цільовий інструктаж на робочому місці.

Відповідальний за охорону праці повинен знати правила пожежної безпеки і вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками).

  1. Вимоги безпеки праці перед початком роботи.

2.1. Оглянути своє робоче місце, територію та кабінети з метою усунення виявлених небезпечних для життя та здоров'я факторів.

2.2. У разі виявлення порушень або несправностей, вжити заходів щодо їх усунення, а за потреби - повідомити керівника апарату.

  1. Вимоги безпеки під час роботи.

3.1. Виконувати роботу згідно із своїми функціональними обов'язками.

3.2. Не залишати без нагляду своє робоче місце, коли обладнання підключено до електромережі (комп'ютер, електроприлади тощо).

3.3. Запобігати проникненню в кабінет сторонніх осіб.

  1. Вимоги безпеки після закінчення роботи.

4.1. Перевіряти своє робоче місце.

4.2. Відключати від електромережі електрообладнання.

4.3. Закривати вікна.

4.4. Перевіряти справність телефонного зв'язку, наявність усіх ключів від закладу для охорони; чи зачинені на ключ усі кабінети, кімнати, наявність засобів пожежогасіння.

4.5. Про виявлені недоліків повідомляти охорону та відповідального за охорону праці.

  1. Вимоги безпеки в аварійних та небезпечних ситуаціях.

5.1. При виявлені небезпечної ситуації (пожежа, землетрус, радіаційна безпека, неполадки в електрогосподарстві тощо) для вашого життя та життя співробітників заспокойтесь і заспокойте оточуючих. Оцініть важкість аварійної ситуації.

5.2. Не усувайте самі несправностей електромережі та електрообладнання, а вимкніть загальне електропостачання.

5.3. При виявленні пожежі керівник апарату (відповідальна особа з охорони праці) зобов'язаний негайно викликати пожежну частину.

5.4. Вжити заходів згідно з планом евакуації на випадок пожежі виробничих та природних явищ та вивести працівників та інших осіб у безпечне місце.

Організувати роботу ДПД щодо збереження державного майна та цінних паперів.

5.5. При появі сторонньої особи, яка застосовує протиправні дії щодо вашої безпеки життєдіяльності або оточуючих, викличте міліцію.

5.6. У випадку травмування працівників під час робочого дня звернутися до медичного працівника, викликати швидку допомогу або за потреби надати першу долікарську допомогу, письмово повідомити керівника апарату.

Дії керівника закладу при наданні першої долікарської допомоги.

Надання першої медичної допомоги треба починати з оцінки загального стану потерпілого і на підставі цього скласти думку про характер пошкодження.

  1. У разі різкого порушення або відсутності дихання, зупинки серця негайно зробити штучне дихання та зовнішній масаж серця, викликати швидку медичну допомогу.
  2. Дії при ураженні електричним струмом:
  1. Дії при пораненні:
  1. Дії при переломах, вивихах, ударах, розтягненні:
  1. Дії при теплових опіках:
  1. Дії при кровотечі:

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 1

 

  

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ,

з якими необхідно ознайомити працівників під час проведення вступного, первинного та повторного інструктажів

1.ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ

  1. Загальні відомості про підприємство, характерні особливості виробництва, об’єкти підвищеної небезпеки.
  2. Загальні правила поведінки працівників на території підприємства у виробничих та допоміжних приміщеннях. Розташування основних цехів; служб допоміжних приміщень, безпечний рух на території підприємства.
  3. Основні положення Закону України «Про охорону праці», Кодексу законів про працю та нормативних актів про охорону праці, вирішення спірних питань між роботодавцем і працівником.
  4. Трудовий договір, робочий час та час відпочинку. Охорона праці жінок та осіб, молодших за 18 років. Колективний договір (угода), пільги та відшкодування за важкі та шкідливі умови праці, порядок їх надання.
  5. Правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства, відповідальність за порушення цих правил.
  6. Система управління охороною праці, державний нагляд та громадський контроль за охороною праці на підприємстві:

- обов’язки власника з  охорони праці;

- обов’язки працівника щодо виконання вимог нормативних актів про охорону праці;

- права працівника з охорони праці при укладанні трудової угоди та під час роботи на підприємстві;

- відповідальність працівника за порушення вимог з охорони праці;

- попередні та періодичні медичні огляди;

- соціальне страхування від нещасних випадків та профзахворювань;

- навчання з питань охорони праці.

  1. Основні небезпечні та шкідливі виробничі фактори, характерні для цього виробництва, особливості їх дії на працівників. Методи та засоби запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, засоби індивідуального та колективного захисту, знаки безпеки та сигналізації. Порядок і норми видачі засобів індивідуального захисту. Питання електробезпеки.
  2. Основні вимоги виробничої санітарії та особистої гігієни.
  3. Обставини та причини окремих характерних нещасних випадків та аварій, які сталися на підприємстві та інших аналогічних виробництвах через порушення вимог безпеки.
  4. Порядок розслідування та оформлення документації щодо нещасних випадків та професійних захворювань.
  5. Пожежна безпека. Способи та засоби запобігання пожежам, вибухам, аваріям. Дії персоналу при їх виникненні. Чинні документи з питань пожежної безпеки. Виробничі дільниці, найбільш небезпечні в пожежному плані. Протипожежний режим. Загально об’єктні та цехові інструкції про заходи пожежної безпеки. Способи застосування первинних засобів пожежогасіння.
  6. Перша допомога потерпілим. Дії працівників у разі нещасного випадку та аварії на дільниці, у цеху, на підприємстві.

2.ПЕРВИННИЙ І ПОВТОРНИЙ ІНСТРУКТАЖІ

  1. Основні небезпечні та шкідливі виробничі фактори, характерні для цього виробництва, особливості їх дії на працівників. Методи та засоби запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, засоби  індивідуального та колективного захисту, знаки безпеки та сигналізації. Порядок і норми видачі засобів індивідуального захисту. Питання електробезпеки. Основні вимоги виробничої санітарії та с особистої гігієни.
  2. Безпечна організація праці та утримання робочого місця.
  3. Загальні правила поведінки працівників на території підприємства у виробничих та допоміжних приміщеннях. Розташування основних цехів; служб допоміжних приміщень, безпечний рух на території підприємства.
  4. План ліквідації аварій, запасні виходи.
  5. Безпечні методи за засоби праці; дії при виникненні небезпечних ситуацій.
  6. Засоби індивідуального захисту на робочому місці та правила їх використання.
  7. Пожежна безпека. Способи та засоби запобігання пожежам, вибухам, аваріям. Дії персоналу при їх виникненні. Способи застосування первинних засобів пожежогасіння.
  8. Перша допомога потерпілим.
  9. Вимоги до безпечного закінчення праці.

 

 

Відповідальний за охорону праці                 (підпис)                 Я.В.Гриценко

 

Керівник апарату

Новоукраїнського районного суду               (підпис)                 В.В.Шевчук