flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз стану комунікаційної діяльності Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області за І півріччя 2021 року

Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області має певний досвід здійснення внутрішньої і зовнішньої комунікаційної діяльності завдяки впровадженню сучасних інформаційних технологій ведення внутрішнього документообігу, управління апаратом суду та донесення інформації про діяльність суду до широкого кола громадськості.

         У структурі апарату Суду функціонують відділи метою діяльності яких зокрема є забезпечення комунікаційної діяльності суду.  Результатами комунікаційної діяльності Суду є участь суддів у  семінарах, інформування громадськості про діяльність суду на офіційному веб-порталі /Судова Влада України/,  тощо. У приміщенні суду розміщено інформаційні стенди, на яких подається інформація для відвідувачів суду. За їх допомого відвідувачі мають можливість ознайомитися з списками справ, призначених до розгляду, зразками документів, ставками судового збору, платіжними реквізитами, графіком особистого прийому громадян керівництвом суду тощо; Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області від початку своєї діяльності прагне відкритості своєї роботи, веде планову та системну комунікаційну діяльність у таких напрямках: -вн утріш ній : робота із суддями та працівниками апарату суду щодо вдосконалення їх комунікаційних навиків, облаштування приміщення суду з метою забезпечення його інформаційної насиченості, підвищення комфортності  для відвідувачів і роботи працівників; - зовнішній: інформування суспільства про роботу суду, налагодження постійного зацікавленого діалогу з громадськістю та ЗМІ.

Планування комунікаційних заходів здійснюється з урахуванням результатів опитування щодо оцінки якості роботи суду, яке проводиться серед осіб що звертаються до суду .  Наявність ресурсів для здійснення комунікацій і проблеми, які потребують вирішення. Актуальним питанням діяльності суду залишається забезпечення суддів і працівників апарату суду належними умовами праці та відповідними приміщеннями для здійснення правосуддя, а також громадян із обмеженими фізичними можливостями і відвідувачів вільним, безперешкодним доступом до приміщень суду.

 Тому при визначенні стану здійснення правосуддя необхідно враховувати не тільки статистичні дані щодо навантаження та обсягу роботи суддів та працівників суду, а й реальні потреби громадян, які звертаються до суду і хочуть реалізувати своє право на судовий захист ефективно й у визначені законом строки. Актуальною проблемою постає використання методів, що визначають якість судових послуг через показники суб'єктивних оцінок судового розгляду особами, що є безпосередніми учасниками процесів.

  З часу створення суду і до цього часу ведеться активна робота забезпечення суддів і працівників апарату належними умовами праці та відповідними приміщеннями для здійснення правосуддя, а також забезпечення громадян, людей з обмеженими фізичними можливостями і відвідувачів вільним, безперешкодним доступом до суду. У даному напрямку зроблено наступне: організовано роботу трьох залів судових засідань, в тому числі з можливістю проведення відеоконференцзв’язку; розширено площі відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярії) і як наслідок забезпечено можливість відвідувачам суду, шляхом організації куточків підготовки (журнальні столи), розміщуватись при підготовці до подання матеріалів до суду, знайомитись з матеріалами справи. Для очікування виклику судовими розпорядниками до зали судових засідань, коридорні приміщення Суду обладнані місцями очікування. В Новоукраїнському районному суді Кіровоградської області наявний конференц-зал суду, який активно використовується для проведення навчання серед працівників апаратів судів, семінарів, засідань зборів суддів, зборів суддів відповідних судових палат, та ін. З метою забезпечення доступу до здійснення правосуддя особам з обмеженими фізичними властивостями на жаль не встановлено пандус, але встановлено кнопку виклику завдяки якій працівники суду надають допомогу особам з обмеженими можливостями потрапити в приміщення суду.

          Метою Комунікаційної стратегії  Новоукраїнського районного суду Кіровоградської  області є: - підвищення авторитету судової влади в суспільстві; - підвищення рівня авторитету  Новоукраїнського районного суду Кіровоградської  області як органу правосуддя; - надання громадськості інформації про діяльність Новоукраїнського районного суду Кіровоградської  області; - підвищення престижності професії судді і працівника апарату суду; - підвищення рівня правової культури особі, яка прийшла або прийде до суду; - підвищення якості представництва інтересів сторін в суді; - оптимізація роботи апарату суду, підвищення ефективності роботи суддів і працівників суду; - підвищення обізнаності відвідувачів суду про судові правила і процедури. Основними принципами комунікаційної діяльності суду є: - прозорість та публічність - висвітлення діяльності суду, роз’яснення цілей, змісту та специфіки роботи; - повнота і точність - урахування всіх основних факторів при висвітленні інформації, наближення фактів, висновків, коментарів, прогнозів до дійсного стану речей; - відкритість - створення умов для безперешкодного доступу громадян до інформації про діяльність суду; - партнерство - співпраця та налагодження зв’язків з громадськістю, органами державної влади (взаємовідносини); - відповідальність - за зміст і якість інформації; - правдивість - надання чіткої, правдивої та о б ’єктивної інформації; - реалістичність — проведення комунікаційних заходів з урахуванням наявних ресурсів; - адресність - адаптованість інформації до сприйняття цільовими групами; - оперативність - своєчасність інформування громадськості;

 Мета і основні цілі комунікаційної стратегії.  - доступність - лаконічність, зрозумілість інформації, легкість для сприйняття та запам’ятовування.  Цільові аудиторії суду. Відповідно до мети Комунікаційної стратегії Суду, її цільовими аудиторіями є: 1) учасники судових процесів, відвідувачі суду, громадськість загалом; 2) представники ЗМІ; 3) студенти юридичних факультетів та юридичних навчальних закладів, що проходять практику у суді; 4) представники суб’єктів владних повноважень; 5) науковці, адвокати, юристи загалом. Всі ці групи становлять зовнішню цільову аудиторію, що на цей час є найбільш пріоритетною цільовою групою. До внутріш ньої цільової аудиторії належать судді та працівники апарату Суду.

 Форми і засоби комунікації з цільовими аудиторіями. Під час вибору каналів зв’язку із цільовою аудиторією необхідно обов’язково враховувати специфіку кожної окремої групи. Обираючи засоби комунікації із учасниками судового процесу, потрібно розуміти, що ця група є найбільш численною та різноманітною, отже, краще було б обрати канали, які є більш масовими, доступними широкому загалу. Канали зв’язків із громадськістю: 1) проведення опитування громадської думки, як в приміщенні Суду, так і он-лайн на офіційному веб-сайті https://nu.kr.court.gov.ua, брошури тощо); 3) надання інформації через веб-сайт суду; 4) розміщення інформації на інформаційних стендах у приміщенні суду; 6) надання інформації запитувачам; 7) проведення «Днів відкритих дверей», семінарських занять, координаційних нарад, круглих столів, публічних зустрічей, тощо; 8) анкетування, дослідження громадської думки. Під час визначення каналів комунікації із представниками ЗМІ необхідно враховувати, що ця група є більш вузькою та спеціалізованою. Каналами комунікації зі ЗМІ може бути обрано: 1) спеціальні навчальні заходи, тематичні семінари для журналістів; 2) прес-релізи, прес-конференції для журналістів, пост-прес-релізи; 3) надання інформації через веб-сайт суду; 4) розсилання інформації про діяльність суду безпосередньо у ЗМІ; 5) організація інтерв’ю; 6) підписка на електронну розсилку новин Суду; Обираючи засоби зв’язку зі студентами юридичних спеціальностей, слід звернути увагу, що основною ідеєю співпраці з цією групою є популяризація роботи в суді з метою формування майбутнього високопрофесійного персоналу. Добір засобів комунікації необхідно здійснювати з наданням переваги таким освітнім заходам: 1) зустрічі, обговорення тем, безпосередньо пов’язаних із діяльністю суду; 2) залучення студентів до заходів, що проводяться у суді; 3) сприяння організації проходження практики студентами юридичних спеціалізацій у суді з охопленням діяльності усіх відділів Суду та відвідування у якості слухачів залів судових засідань під час здійснення судового розгляду справи. Каналами комунікації із представниками суб’єктів владних повноважень можуть бути: 1) надання інформації через веб-сайт суду; 2) обмін інформацією шляхом офіційного листування тощо. Каналами комунікації з  адвокатами, юристами загалом можуть бути: 1) зустрічі, обговорення тем, безпосередньо пов’язаних із діяльністю суду; 2) надання інформації через веб-сайт суду; 3) спеціальні навчальні заходи, тематичні семінари; 4) створення віртуальної аудиторії за допомогою блогів для роботи над удосконаленням діяльності суду.

Керівник апарату суду                        В.В.Шевчук